Aplikacje ciążowe – wszystko, co musisz wiedzieć

Ciąża jest trudnym okresem dla wszystkich, nie tylko pierwszych mam. Potrzebna jest wtedy pomoc w wielu sferach życia. Z takim wsparciem przychodzą aplikacje ciążowe, które wspierają nie tylko przez dziewięć miesięcy, ale także po narodzinach dziecka. Aplikacje ciążowe zostały stworzone, aby przyszłym mamom było łatwiej i aby w przystępny sposób mogły kontrolować swoją ciążę. Dowiedz się więcej o funkcjach aplikacji ciążowych i sprawdź naszą selekcję aplikacji, które mogą Cię zainteresować.

 1. Po co mi aplikacje ciążowe?
 2. Jakie funkcje powinny mieć dobre aplikacje ciążowe?
 3. Jakie aplikacje ciążowe warto stosować?
 4. Preglife
 5. Ciąża+
 6. Hi Mommy
 7. Preggers
 8. Miej wyniki ciażowe pod ręką

Po co mi aplikacje ciążowe?

Aplikacje mobilne zrewolucjonizowały współczesny świat i są już obecne w prawie każdej strefie naszego życia. Teraz przydadzą się również kobietom w ciąży. Macierzyństwo nie jest prostym zadaniem, dlatego wszelkie ułatwienia cenione będą na wagę złota. Aplikacje mobilne mają pomóc przyszłym mamom w trudnym okresie ciąży. Znalezienie się w tej nowej sytuacji często powoduje niepewność i poczucie nieprzygotowania na to, co ma nadejść. Celem aplikacji ciążowych jest wsparcie ciężarnych i przygotowanie ich do posiadania dziecka, czyli tak naprawdę ułatwienie im życia.

Aplikacje ciążowe są dobrym pomysłem szczególnie dla pierwszych mam. Dają one dużo możliwości śledzenia zdrowia swojego i płodu, a także dziecka po jego narodzinach. Aplikacje ciążowe pozwolą Ci zdobyć odpowiedzi na najbardziej palące pytania, udzielą wielu rad i pomogą w chwilach niepewności. Najlepsza aplikacja ciążowa to taka, która będzie przydatna, informacyjna i angażująca. Powinna być nastawiona zarówno na tematy medyczne, różnorodne ciekawostki, jak i przyjemne do czytania artykuły. Taką aplikację powinien cechować również ładny i dobry dla oka interfejs, który umili korzystanie z niej.

Warto zaznaczyć, że aplikacje ciążowe nie są tylko dla ciężarnych. Mogą z nich korzystać również przyszli ojcowie, partnerzy, czy inne osoby, które chcą wspierać i śledzić Twoją ciążę. Taka funkcja pozwala włączyć całą rodzinę w ten niesamowity okres w Twoim życiu, tak, aby każdy czuł się połączony.

Jakie funkcje powinny mieć dobre aplikacje ciążowe?

Aby aplikacja ciążowa się sprawdziła, czyli ułatwiała życie, musi posiadać szereg ważnych funkcji. Każda ciężarna może potrzebować nieco innego wsparcia, dlatego wybierając aplikację, należy dobrać ją pod swoje potrzeby. Istnieje jednak zbiór funkcji, który przyda się każdemu, dlatego każda aplikacja powinna go mieć. Wśród tych funkcji wymienić można:

Obliczanie terminu porodu

To podstawowa funkcja aplikacji ciążowej, która pomaga utrzymać wszelkie wyliczenia. Licznik ciąży, inaczej kalkulator ciąży to przydatne narzędzie. Oblicza ono ile dni pozostało do terminu porodu lub pokazuje, w którym tygodniu znajduje się ciężarna. Ciążowy licznik ustala przybliżoną datę porodu, a użytkownik może ją odpowiednio dostosować, dodając dodatkowe informacje np, na temat długości cyklu. Licznik tygodni ciąży pomoże w oczekiwaniu na dziecko i umili ten czas. Licznik ciąży określa dokładną datę rozpoczęcia ciąży na podstawie ostatniej miesiączki lub na podstawie daty poczęcia, jeśli jest znana. Na podstawie daty początkowej kalkulator ciąży na telefon wyznacza kolejne etapy ciąży i informuje o zmianach, jakie zachodzą w ciele kobiety oraz rozwoju płodu. Licznik ciąży jest bardzo praktycznym narzędziem dla kobiet w ciąży, które chcą dokładnie monitorować rozwój swojego dziecka oraz wiedzieć, na jakim etapie ciąży się znajdują.

Informacje o stanie zdrowia płodu

W zależności od aplikacji, informacje mogą być przedstawiane w formie wizualizacji, filmików, grafik, infografik, formatu 3D i wielu innych. Każda z tych form ma swoje zalety, a ich wybór zależy od każdej osoby.

Organizer

Jest to miejsce do zapisywania wszelkich notatek, dat wizyt u lekarza, badań i wszystkiego, co jest warte zapamiętania. Taka funkcja jest często wspomagana przypomnieniem. Odpowiedni terminarz ciążowy pozwoli zapisać informacje w jednym miejscu, tak, aby nie zapomnieć tych najważniejszych i mieć wszystko pod ręką. Terminarz ciążowy to także zestawienie informacji na temat postępujących zmian w organizmie kobiety oraz rozwijającego się dziecka w każdym tygodniu ciąży.

Kalendarz ciąży

To narzędzie, które pomaga przyszłym matkom śledzić rozwój ich dziecka przez całą ciążę. Jest to kalendarz, który pokazuje różne etapy ciąży, takie jak tygodnie ciąży, postępy w rozwoju dziecka, badania prenatalne, zmiany fizyczne i emocjonalne matki, a także porady dotyczące zdrowego stylu życia w ciąży. Kalendarz ciążowy na telefon jest również pomocnym narzędziem dla lekarzy i położnych, którzy korzystają z niego, aby śledzić rozwój dziecka i kontrolować postępy ciąży. Jest to również przydatne narzędzie dla przyszłych rodziców, którzy chcą wiedzieć, czego mogą się spodziewać w poszczególnych etapach ciąży i jak najlepiej przygotować się na przyjście na świat swojego dziecka.

Baza danych

Posiadanie wszystkich informacji w jednym miejscu w ogromnym stopniu ułatwia życia. Taka baza danych powinna posiadać artykuły na temat przebiegu ciąży, macierzyństwa, diety, symptomów, pierwszych dni i tygodni z dzieckiem i wiele innych. Rozbudowana baza danych zapewni spokój przyszłym matkom i pewność, że dowiadują się nowych i potrzebnych rzeczy, które wykorzystają w odpowiednim czasie.

Lista

Wyprawka dla dziecka, torba szpitalna – tworzenie wszelkich list jest bardzo ważne dla wielu ciężarnych, a posiadanie jednego miejsca na wszystkie spisy ułatwia życie.

Jakie aplikacje ciążowe warto stosować?

Mobilność naszego świata znacznie ułatwia codzienne życie. Z pomocą telefonu możemy zrobić bardzo wiele, od zamawiania zakupów, przez podpisywanie dokumentów, znajdowanie odpowiedzi na każde pytanie, dzielenie się swoim życiem, aż po ciążę. Aplikacje ciążowe są ogromnym udogodnieniem. Pomagają ze zorganizowaniem i opanowaniem nowej sytuacji. Jeśli spodziewasz się narodzin dziecka, bardzo skorzystasz na dobrej aplikacji ciążowej. Sprawdź nasze zestawienie i poznaj aplikacje ciążowe, warte Twojej uwagi. Przygotowane we wspołpracy z RST Mobile Development.

Preglife

Preglife to darmowa aplikacja ciążowa dostępna w języku polskim na systemy Android i iOS. Cieszy się ona dużą popularnością i dobrymi ocenami, dlatego znalazła się w naszym zestawieniu. Wśród jej funkcji wymienia się:

 • Kalendarz i kalkulator ciąży,
 • Śledzenie rozwoju płodu tydzień po tygodniu,
 • Kontrola rozwoju dziecka, po narodzinach – tabela szczepień, waga i wzrost dziecka,
 • Notatnik i galeria zdjęć,
 • Listy kontrolne,
 • Baza wiedzy – artykuły, porady, filmiki instruktażowe dla rodziców.

Preglife jest aplikacją dobrą nie tylko dla samych ciężarnych, ale również dla ich partnerów. Dzięki takiej perspektywie wzrasta zaangażowanie w ciążę. Z aplikacji Preglife można korzystać przez cały okres ciąży, aż do ukończenia przez dziecko 2. roku życia, więc jest to niezwykle wygodna forma przechowywania informacji. 

Preglife - aplikacja ciążowa

Ciąża+

Ciąża+ jest aplikacją, która została pobrana już ponad 45 milionów razy przez przyszłych rodziców. Aplikację znajdziesz na systemy iOS i Android w polskiej wersji językowej. Ciąża+ jest bardzo szeroko rozwiniętą aplikacją i posiada wiele funkcji, na których skorzystają kobiety w ciąży, m.in.:

 • Kalendarz i kalkulator ciąży oraz terminarz ciążowy,
 • Interaktywne modele 3D przedstawiające rozwój płodu i wizualizacje jego rozmiaru np. w porównaniu do zwierząt i słodyczy, 
 • Tworzenie indywidualnego planu powodu
 • Baza wiedzy – szczegółowe poradniki, artykuły informacyjne, wpisy na blogu,
 • Baza imion dla dziecka,
 • Codzienne wiadomości dotyczące ciąży,
 • Licznik kopnięć,
 • Galeria zdjęć i pamiętnik
 • Licznik czasu skurczów,
 • Listy – zakupy dla dziecka, torba szpitalna, rzeczy do zrobienia przed narodzinami.

Aplikacja Ciąża+ umożliwia skupienie wszystkich ważnych danych i informacji w jednym miejscu, aby ułatwić życie i pomyślnie przeprowadzić przez cały okres ciąży. Dużą zaletą tej aplikacji jest rozbudowana baza wiedzy, która przygotowuje na narodziny dziecka i zawiera przydatne wskazówki i porady od ekspertów. 

Ciąża+ - aplikacja ciążowa

Hi Mommy

Hi Mommy to darmowa aplikacja dostępna w języku polskim na systemy iOS i Android. Jest nieco mniej popularna od poprzednich propozycji, ale zachęca pozytywnymi opiniami użytkowników oraz przyjemnym dla oka i intuicyjnym interfejsem. Hi Mommy będzie przydatna nie tylko podczas ciąży, ale także po narodzinach dziecka, dlatego łączy najważniejsze funkcjonalności i może zostać z Tobą przez długi czas. Wśród funkcji aplikacji wymienia się:

 • Kalendarz i kalkulator ciąży,
 • Przebieg ciąży,
 • Rozwój płodu,
 • Baza danych – zarówno dla kobiety, rozwijającego się płodu, oraz po narodzinach malucha,
 • Licznik skurczów,
 • Pamiętnik ciąży,
 • Listy – wyprawka dla dziecka.

Bezpłatna aplikacja ciążowa Hi Mommy ma na celu ułatwić czas oczekiwania na poród i pomóc w całym procesie ciąży, a także wspomóc rodziców po narodzinach dziecka. 

Hi Mommy aplikacja ciążowa

Preggers

Preggers to darmowa aplikacja ciążowa, którą znajdziesz w polskiej wersji językowej na telefony z systemem Android i iOS. Co ciekawe, służy ona w procesie zachodzenia w ciążę, w trakcje ciąży oraz po narodzeniu dziecka, dlatego jest kompleksowa i cieszy się coraz większą popularnością. W aplikacji ciążowej Preggers znajdziesz takie funkcje jak:

 • Kalendarz ciąży,
 • Wizualizację 3D rozwoju płodu,
 • Statystyki Twojej ciąży,
 • Statystyki rozwoju płodu,
 • Bank wiedzy z szeregiem informacji, artykułów, porad, filmików i podcastów,
 • Trening dostosowany do Twojego tygodnia ciąży,
 • Listy – potrzebne rzeczy, wyprawka dla dziecka,
 • Przewodniki po diecie w ciąży,
 • Pamiętnik i galeria zdjęć,
 • Bazę imion dla dziecka.

Aplikacja Preggers zbiera bardzo dobre oceny i pozwala śledzić ciążę i pierwsze lata spędzone z dzieckiem.

Preggers - aplikacja ciążowa

Bezpieczne przechowywanie wyników badań w chmurze

W czasach, gdy smartfony i aplikacje ciążowe odgrywają kluczową rolę w monitorowaniu zdrowia przyszłych mam, warto zadbać o odpowiednie przechowywanie wyników badań medycznych. Przechowywanie danych w chmurze za pomocą serwera VPS to rozwiązanie, które zapewnia dostęp do ważnych informacji w każdej sytuacji, nawet w nagłych przypadkach, gdy kobieta trafia do szpitala.

Trzymanie wyników badań na papierze czy telefonie niesie ze sobą ryzyko ich utraty. Papierowe dokumenty mogą ulec zniszczeniu, a urządzenia mobilne mogą zostać zgubione lub uszkodzone. Dzięki hostingowi, wszystkie dane medyczne są bezpiecznie przechowywane i dostępne z każdego miejsca na świecie, wystarczy dostęp do internetu.

Warto również dać dostęp do tych danych najbliższym osobom, takim jak mąż czy rodzice. Dzięki temu w sytuacji awaryjnej, najbliżsi będą mieli szybki dostęp do ważnych informacji medycznych, co może okazać się kluczowe dla szybkiej i skutecznej pomocy medycznej.

Podsumowując, serwery VPS czy hosting plików to niezawodne rozwiązanie do przechowywania wyników badań, które zapewnia bezpieczeństwo danych oraz łatwy dostęp do nich w każdej sytuacji.

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś! Sprawdź nasze 👨‍⚕️👩‍⚕️ pakiety medyczne.