Aplikacje dietetyczne warte Twojej uwagi

Jeśli chcesz rozpocząć przygodę ze zdrowym żywieniem lub odchudzaniem, ale nie wiesz, od czego zacząć, dobrym rozwiązaniem będą aplikacje dietetyczne. Wspierają one zbilansowane i zdrowe posiłki, zachęcają do aktywności fizycznej. Takie aplikacje motywują do dalszej pracy nad swoim zdrowiem i mogą być Twoim najlepszym przyjacielem na tej nowej drodze. Dowiedz się, jakie aplikacje dietetyczne są warte Twojej uwagi, jakie mają funkcje i jak działają. Przekonaj się, że warto z nich korzystać. Nie pożałujesz.

 1. Czy aplikacje dietetyczne pomagają w prowadzeniu zdrowego trybu życia?
 2. Aplikacje dietetyczne – na jakie funkcje należy zwrócić uwagę?
 3. Aplikacje dietetyczne, które warto sprawdzić
 4. Fitatu
 5. Na jakiej podstawie działa Fitatu? 
 6. Yazio
 7. MyFitnessPal
 8. FatSecret
 9. Vitalia
 10. Aplikacje kontrolujące wypicie wody
 11. Przypomnienie o wodzie/Drink water reminder
 12. Water Time Tracker & Reminder

Czy aplikacje dietetyczne pomagają w prowadzeniu zdrowego trybu życia?

Zdrowe odżywianie lub przechodzenia na dietę może być trudnym procesem. Zmiany nawyków żywieniowych nie zawsze przychodzą z łatwością. Nasz organizm musi przyzwyczaić się do nowych produktów i pór posiłków, a zachcianki na słodkie, słone, czy tłuste dania nas nie opuszczają. W zdrowym odżywianiu ważne jest wsparcie. Możemy je otrzymać od rodziny i przyjaciół. Niektórzy z nas nie potrzebują wsparcia z zewnątrz, bo motywują samych siebie i dążą do swoich celów. Inni potrzebują pomocy, czy to w formie bliskich, zewnętrznych motywatorów, czy planów żywieniowych. Narzędziem, które łączy wszystkie te funkcje i często oferuje jeszcze więcej, są aplikacje dietetyczne. W takich aplikacjach znajdziemy: specjalnie przygotowane plany żywieniowe, licznik kroków, licznik dziennego spożycia wody i wiele innych.

Dzięki aplikacjom dietetycznym użytkownicy mogą łatwo monitorować swoje posiłki, analizować wartość odżywczą produktów i otrzymywać wskazówki od profesjonalnych dietetyków. Aplikacje dietetyczne są więc nie tylko praktycznym narzędziem, ale również inspiracją do utrzymania zrównoważonej diety. Skorzystaj z naszego przeglądu aplikacji dietetycznych i znajdź rozwiązanie dobre dla Ciebie. 

Aplikacje dietetyczne – na jakie funkcje należy zwrócić uwagę?

Dietetyczne aplikacje stają się niezastąpionym narzędziem, które wspiera drogę do poprawy kondycji i zdrowszego odżywiania. Aplikacje dietetyczne to nie tylko aplikacje do schudnięcie, ale także utrzymania zdrowej wagi, czy przybrania kilku kilogramów. Przygoda z dietą każdego z nas jest inna, ale wraz z postępem technologii, korzystanie z aplikacji dietetycznych przekształca się w inteligentne podejście do zarządzania codziennymi nawykami żywieniowymi. Na rynku znajdziemy wiele aplikacji z dietą, ale która będzie odpowiednia. Przed wyborem warto zastanowić się, jakie funkcje powinna posiadać dobra dla nas aplikacja dietetyczna:

 • Spersonalizowane planowanie diety – Niezależnie od celu, czy to redukcja wagi, uzyskanie masy mięśniowej czy utrzymanie zdrowej diety, aplikacja powinna umożliwiać spersonalizowane planowanie posiłków. Wprowadzanie indywidualnych celów, preferencji żywieniowych i restrykcji diety to kluczowe elementy, które ułatwiają osiągnięcie zamierzonych wyników i mogą zmienić aplikację dietetyczną w aplikację do schudnięcia, czy wzrostu wagi.
 • Śledzenie kalorii i makroskładników – Aplikacja dietetyczna, która będzie nam służyć, powinna posiadać zaawansowane funkcje śledzenie spożycia kalorii, białka, tłuszczu i węglowodanów. Ponadto codzienne dodawanie posiłków powinno odbywać się w prosty i intuicyjny sposób.
 • Funkcja społecznościowa – Dzielenie sią swoimi postępami, przepisami i przemyśleniami to dobry sposób na budowanie więzi, wsparcia i wzajemną motywację. Aplikacje do odchudzania mogą budować wspólnoty, w których ludzie chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami. Dodatkowo część aplikacji oferuje pomoc profesjonalnych dietetyków, którzy mogą odpowiedzieć na wszelkie pytania i udzielić cennych wskazówek.
 • Integracja ze smartwatchami – Monitorowanie aktywności fizycznej poprzez integrację z inteligentnymi zegarkami umożliwia utrzymanie lepszych i bardziej rzetelnych wyników.
 • Analiza postępów – Dobra aplikacja powinna umożliwiać analizę wyników i postępów. Użytkownicy powinni mieć dostęp do czytelnych raportów i statystyk, które pomogą im zrozumieć, jakie zmiany wprowadziły pozytywne rezultaty.

Aplikacje dietetyczne, które warto sprawdzić

Dieta i zdrowe odżywianie są bardzo popularnym tematem. Wiemy, że przestrzeganie zasad zbilansowanych posiłków gwarantuje wiele prozdrowotnych korzyści. Aplikacje dietetyczne powstały właśnie po to, aby propagować te zasady, zachęcać coraz więcej ludzi do zdrowego trybu życia i motywować. Aplikacje dietetyczne oferują spersonalizowane plany żywieniowe, umożliwiają śledzenie spożywanych kalorii i kontrolę makroskładników. Funkcje takie jak baza danych produktów spożywczych, kalkulatory kalorii i opcje monitorowania postępów sprawiają, że aplikacje te stają się nieodłącznym wsparciem w drodze do zdrowszego stylu życia. Dodatkowo funkcje społecznościowe umożliwiają dzielenie się sukcesami z innymi użytkownikami i stałe budowanie motywacji. Poniżej przedstawiono aplikacje dietetyczne, na które warto rzucić okiem, jeśli ważne jest dla Ciebie zdrowie i prawidłowe odżywianie.

Fitatu

Fitatu jest znaną i cenioną aplikacją dietetyczną. Aplikacji przyświeca hasło “Jedz to co lubisz i chudnij”, które zwraca uwagę wielu użytkowników. Fitatu to aplikacja darmowa, która moża być rozszerzona o wersję premium z dodatkowymi funkcjami. Co ważne, jest ona dostępna w polskiej wersji językowej, zarówno na systemy Android, jak i iOS. 

Fitatu łączy takie funkcje jak: licznik kalorii, kalkulator wartości odżywczych produktów, dziennik odżywiania, baza przepisów, kontroler wagi i wiele innych.  Aplikacja działa na prostych zasadach. Po wpisaniu swojego wzrostu, wagi i aktywności fizycznej, obliczane jest dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i stworzony zostaje plan żywieniowy do osiągnięcia wskazanego celu. 

A na jakiej podstawie działa Fitatu? 

W Fitatu każdego dnia wpisujesz posiłki i produktu, które tego dnia jesz. Możesz to zrobić ręcznie – dodać konkretny produkt i jego wagę – Fitatu wykorzystuje polskie miary użyteczne np. łyżeczkę, garść, szklankę kromę. Drugim i łatwiejszym sposobem jest dodanie produktu poprzez zeskanowanie jego kodu kreskowego. Aplikacja posiada własną bazę polskich potraw i produktów z polskich sklepów np. Biedronka, Lidl, Stokrotka, które są moderowane przez dietetyków, a z każdym miesiącem baza powiększa się o 100 00 nowych produktów. Takie zautomatyzowanie procesu znacząco poprawia funkcjonowanie aplikacji i ułatwia korzystanie z niej. Oprócz zapisywania swoich posiłków, do dziennika dodawać można również wykonywany trening, a także ilość wypitej wody. W Fitatu znajdziemy także masę zdrowych przepisów, zarówno od twórców aplikacji, jak i aktywnych użytkowników. Obecnie, w wersji beta, możliwy jest wybór menu np. bezglutenowego, keto, czy wysokobiałkowego, który zawiera jadłospis i przepisy danego typu. 

W wersji premium aplikacja Fitatu funkcjonuje bez reklam, daje dostęp do wszystkich przepisów, działa synchronicznie z aplikacjami fitness. Umożliwia również wpisywanie notatek, robienie listy zakupów, czy wyszukiwania potraw po składnikach dostępnych w Twojej lodówce. 

aplikacje dietetyczne - fitatu

Yazio

Aplikacja Yazio funkcjonuje na systemach Android i iOS. Dostępnych jest 20 wersji językowych, w tym w języku polskim, w aż 150 państwach, co daje miliony użytkowników. Yazio jest aplikacją darmową, może być rozszerzona o wersję premium w trzech wariantach: na 3 miesiące, 6 miesięcy i rok.

W wersji darmowej otrzymujesz dopasowany do Ciebie plan utraty wagi lub budowy mięśni – w zależności od Twojego celu. Każdego dnia możesz dodawać do dziennika swoje posiłki, zarówno ręcznie, jak i automatycznie skanując kody kreskowe produktów. Możesz śledzić dzienny licznik zjedzonych kalorii, węglowodanów, białek i tłuszczów. Dzięki inteligentnej opcji zapamiętywania posiłków nie musisz za każdym razem wpisywać wszystkich składniki dania – wystarczy zrobić to raz, a system zapamięta daną potrawę. W aplikacji Yazio może także kontrolować swoją aktywność fizyczną. Jest to możliwe dzięki śledzeniu kroków i wpisywaniu do dziennika swoich treningów. Aplikację można zsynchronizować z innymi wybranymi aplikacjami fitnesowymi, aby ujednolicić wszystkie dane.

Yazio – jak wygląda wersja PRO?

Wersja PRO aplikacji Yazio oferuje wiele ciekawych funkcji, a ich zalety są niepodważalne. Dostępne są różnorodne plany żywieniowe np. jadłospisy o wysokiej ilości białka, mamy także wybór z ponad 100 zdrowych przepisów. Rozszerzono również pakiet analiz i statystyk ciała, a także składników odżywczych. Dzięki aplikacji możemy śledzić nasz postęp, ciśnienie krwi, poziom cukru we krwi i tkankę tłuszczową. Co ważne, wersja Yazio PRO działa bez reklam, aby nie zaburzać korzystania z niej.

Przyjemny dla oka i intuicyjny interfejs aplikacji zachęca do jej pobrania i codziennego używania. Yazio to nie tylko licznik kalorii, ale także sposób na trzymanie się diety, śledzenie swoich postępów i osiągnięcie zamierzonego celu. 

aplikacje dietetyczne - yazio

MyFitnessPal

Aplikacja MyFitnessPal, jak sama nazwa wskazuje, ma być naszym kompanem przy odchudzaniu. Z ponad 100 milionami pobrań w sklepie Google Play, aplikacja dostępna jest oczywiście na systemy Android, jak i iOS. MyFitnessPal przetłumaczono już na ponad 20 języków, w tym polski, a aplikacja dostępna jest w wielu państwach. 

Aplikacja dietetyczna MyFitnessPal nie zakłada stosowania restrykcyjnej diety. W jej założeniu użytkownicy mają poznać własne nawyki żywieniowe, zauważyć i zrozumieć sposób, w jaki się odżywiają, a aplikacja ma pokazać alternatywne i zdrowe jadłospisy, propagować zbalansowane odżywianie i motywować do codziennego zdrowego żywienia i osiągnięcia swoich celów. 

MyFitnessPal – aplikacja dietetyczna, która pomoże w odchudzaniu

Tak jak wyżej wymienione darmowe aplikacje dietetyczne, MyFitnessPal na początku oblicza dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, a następnie daje możliwość wpisywania swoich posiłków do dziennika, aby łatwiej było kontrolować własną dietę. Oprócz dań i produktów spożywczych aplikacja ma także dużą bazę ćwiczeń, które wspomagają zdrowy tryb życia i motywują do aktywności fizycznej. MyFitnessPal jest połączeniem dietetyka i trenera personalnego. Z jednej strony automatycznie obliczymy kalorie i składniki makro naszych posiłków, otrzymamy łatwy w obsłudze jadłospis i dziennik żywieniowy, a z drugiej automatycznie policzmy spalone kalorie, określimy rodzaje wykonywanych aktywności, a dzięki możliwości synchronizacji z aplikacjami fitness i różnymi urządzeniami np. smartwatchami, będziemy mieli pewność, że nasze dane są rzetelne. 

MyFitnessPal znajdziemy w naszym sklepie z aplikacjami w wersji darmowej i płatnej, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie.

aplikacje dietetyczne - myfitnesspal

FatSecret

Aplikacja dietetyczna FatSecret przetłumaczona została na prawie 20 języków i mimo nieco gorszego interfejsu od pozostałych przedstawionych aplikacji, znajduje swoich zwolenników. FatSecret można ściągnąć ze Sklepu Google Play lub App Store, dlatego będzie funkcjonować na systemach Android oraz iOS. Jest to aplikacja dietetyczna za darmo, ale istnieje możliwość kupienia rozszerzonej wersji PRO. 

Dzięki FatSecret możesz mieć kontrolę nad swoim codziennym jadłospisem i planem treningowym, które możesz każdego dnia zapisywać w dzienniku. Aplikacja posiada bogatą bazę produktów, które można dodać, wpisując je w pasek wyszukiwania lub skanując kod kreskowy produktu. Dla osób szukających pomysłów na posiłki przewidziano szeroki zestaw zdrowych przepisów, galerię zdjęć posiłków przygotowanych przez użytkowników. Oprócz dziennika posiłków funkcjonuje dziennik aktywności, w którym logować można swoje treningi. FatSecret udostępnia swoim użytkownikom szczegółowe raporty dotyczące ich postępów, a także działa w systemie powiadomień, który przypomina o wpisaniu swoich posiłków, aktywności i aktualnej wagi.

Dla osób zainteresowanych, w wersji premium uzyskuje się dostęp do planera posiłków, dodatkowych typów posiłków w dzienniku i przejrzystego narzędzia do monitorowania spożycia wody.

aplikacje dietetyczne - fatsecret

Vitalia

Inną platformą związaną z dietami oraz zdrowym i dobrym odżywianiem jest aplikacja dietetyczna Vitalia. Jest to platforma dostępna z poziomu każdej przeglądarki, dlatego nie potrzebujesz telefonu komórkowego, aby z niej skorzystać. Serwis Vitalia.pl umożliwia stworzenie diety idealnie dopasowanej do Twoich potrzeb. Eksperci z Vitalia.pl tworzą dietę zgodnie z takimi parametrami jak: płeć, wiek, waga aktualna i docelowa, poziom aktywności fizycznej, czas, w którym chcesz schudnąć, czy preferencje smakowe i posiłkowe. W ten sposób zmieniasz podejście do diety, która staje się podstawą zdrowego stylu życia. W serwisie Vitalia.pl możesz także skorzystać z darmowych kalkulatorów. Kalkulator BMI pokaże wskaźnik masy ciała i pomoże w określeniu, czy waga jest odpowiednia do wzrostu. W serwisie znajdziesz także kalkulator zapotrzebowania kalorycznego oraz wskaźnik insulinooporności.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest darmowa diagnoza dietetyczna. Na podstawie Twoich odpowiedzi, serwis Vitalia.pl przygotowuje prognozę dietetyczną oraz plan dietetyczny dopasowany do Twoich potrzeb. Plan ten można od razu kupić i rozpocząć wprowadzanie zmian w swoim życiu. Vitalia oferuje plan dietetyczny zgodny z potrzebami i wymaganiami klienta. Rodzaj diety można wybrać w zależności od swoich preferencji. Dostępna jest dieta tradycyjna, wegetariańska, pescatariańska, fleksitariańska, bezglutenowa, bezmleczna, wegańska, a także diety dopasowane do niskiego indeksu glikemicznego, niedoczynności tarczycy, choroby Hashimoto, czy specjalna dieta DASH, wspierająca serce i układ krążenia. Po wyborze i diety otrzymujesz jadłospis, cotygodniową listę zakupów, nowoczesną aplikację mobilną, która będzie wspierać Twoją metamorfozę, a także pomoc dietetyka. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią samodzielnie przygotowywać posiłki, ale potrzebują pomocy w tworzeniu jadłospisu. Dzięki diecie z serwisem Vitalia.pl możesz cieszyć się smacznymi posiłkami, które jednocześnie wspierają zdrowy spadek wagi.

Aplikacje kontrolujące wypicie wody

Przy zdrowym odżywianiu i stosowaniu diety warto również wspomnieć o odpowiednim nawodnieniu. Organizm człowieka składa się w około 60-70% z wody. Nie może on sam magazynować wody, dlatego musimy mu regularnie ją dostarczać. Woda umożliwia prawidłowe funkcjonowanie, jest bardzo ważnym składnikiem odżywczym, transportuje białka i węglowodany, bierze udział w przemianie materii, pozbywa się toksyn, normalizuje ciśnienie krwi i uczestniczy w procesach regulacji gospodarki wodno-elektrolitowej oraz kwasowo-zasadowej, czyli regulacji kationów i anionów. Jej wartość dla działania naszego organizmu jest nieoceniona. 

Często jednak mamy problem z nawodnieniem i zapominamy pić wody. Na ratunek przychodzą aplikacje wspierające nawadnianie organizmu. 

Przypomnienie o wodzie/Drink water reminder

Aplikacja Przypomnienie o wodzie obliczy Twoje dzienne zapotrzebowanie na wodę na podstawie płci i wagi. Użytkownik będzie mógł dodawać ilość wypitej wody i innych napojów jednym kliknięciem, śledzić swoją historię i monitorować wypicie napojów. Przyjemny interfejs jest łatwy w użyciu i zachęca do korzystania z aplikacji. Dodatkowo użytkownik może włączyć przypomnienia dźwiękowe i alerty, informujące o wypiciu wody w danej godzinie. Aplikacja dostępna jest na systemach Android i iOS i została przetłumaczona na ponad 30 języków, w tym polski.

Water Time Tracker & Reminder

Aplikacja Water Time Tracker & Reminder została pobrana już ponad 5 milionów razy, dostępna jest w ponad 22 językach, w tym polskim, na systemy Android oraz iOS. Jest to oczywiście aplikacja do monitorowania dziennego wypicia wody i innych napojów, np. herbaty, kawy, soku. Jej intuicyjny interfejs i przystępne ustawienia, ułatwiają użytkowanie i mobilizują do częstego picia wody i logowania swojego poziomu nawodnienia. Jest to korzystna dla zdrowia opcja, która wspiera zdrowy tryb życia i prowadzenie diety. W aplikacji Water Time Tracker & Reminder możesz ustawić powiadomienia o wypiciu wody w odpowiedniej porze dnia, aby łatwiej było Ci osiągnąć cel.

Oferty pracy dla dietetyków można znaleźć na stronie Jooble.

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś! Sprawdź nasze 👨‍⚕️👩‍⚕️ pakiety medyczne.