Pakiet medyczny dla seniora – dlaczego warto kupić?

Opieka medyczna potrzebna jest osobom w każdym wieku. Zapewnia nam stabilność, poczucie bezpieczeństwa i wsparcie w chorobie. Jednak czasami ciężko o wizytę u specjalisty, kolejki do gabinetów lekarskich się wydłużają i brak jest natychmiastowej pomocy medycznej. Aby polepszyć sytuację pacjentów w całym kraju, powstały pakiety medyczne. Mają one szczególnie dobre zastosowanie u osób starszych. Gwarantują seniorom potrzebną pomoc, prywatne konsultacje, wachlarz badań i wiele więcej. Przekonaj się, dlaczego warto zakupić pakiet medyczny dla seniora.  

Pakiet medyczny dla seniora – co to?

Pakiet medyczny to rodzaj prywatnej, dobrowolnej usługi zdrowotnej. Pacjent po opłaceniu określonej miesięcznej kwoty może zapisać się na wizyty do konkretnych specjalistów oraz ma dostęp do badań diagnostycznych i zabiegów. Z pakietów tych korzysta się najczęściej w prywatnych sieciach zdrowotnych, a ofertę można dobrać pod względem finansowym, bądź, zwracając uwagę na potrzebny nam zakres usług. Za standardowy pakiet zapłacimy około kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Jest to bardzo dobra alternatywa do publicznej służby zdrowia, która posiada wiele zalet i jest coraz powszechniej wykorzystywana. 

Zalety pakietów medycznych dla seniorów

Pakiety medyczne dla seniorów to wyjątkowe rozwiązanie, które zapewni osobom starszym odpowiednią opiekę medyczną, skrojoną pod ich potrzeby i wymagania. Tego rodzaju oferta ma wiele zalet wśród usług zdrowotnych. 

Dostęp do różnorodnych specjalistów

Decydując się na pakiet medyczny dla seniora, możesz wybrać specjalistów, do których będziesz mieć nielimitowaną liczbę wizyt. Dla seniorów korzystna będzie selekcja lekarzy takich specjalizacji jak: Okulista, Kardiolog, Ortopeda, Diabetolog, Reumatolog, czy Geriatra.  

Szeroka oferta badań

W swoim pakiecie możesz uzyskać konkretną liczbę badań laboratoryjnych, szczepień, badań obrazowych jak: RTG, EKG, rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa. W przypadku seniorów istotne będą również różnorodne badania krwi i ciśnienia oraz zabiegi ambulatoryjne.

Krótki czas oczekiwania na wizytę

Dzięki pakietom medycznym, na wizytę będziesz musiał czekać najwyżej kilka dni. W porównaniu do średniego czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty w ramach ubezpieczenia NFZ jest to diametralna zmiana. Tak krótki czas oczekiwania, pomoże w szybszym reagowaniu i diagnozowaniu możliwych chorób, ale także zagwarantuje Ci dużo komfortu i bezpieczeństwa. 

Wygodna rejestracja

Pacjenci mogą korzystać z rejestracji online – oznacza to koniec stania w kolejkach i możliwość wyboru odpowiedniego specjalisty, czasu i miejsca wizyty na spokojnie, bez pośpiechu i na Twoich warunkach. Dostępne są również infolinie, dzięki którym możesz skontaktować się z daną placówką i umówić odpowiednią wizytę.  

Opieka medyczna dostępna w całej Polsce

W przypadku sytuacji nadzwyczajnych np. wyjazdów możesz umówić wizytę na terenie całej Polski. Ważne jest tylko, czy dana placówka współpracuje z ubezpieczycielem. 

Możliwość rozszerzenia oferty

Jeśli interesuje Cię pakiet medyczny dla swojego partnera bądź dziecka, możesz rozszerzyć swoją ofertę i dodać inne osoby do pakietu. Zapewni to ochronę i opiekę medyczną dla bliskich Ci osób, bez ponoszenia zbędnych kosztów.

Różnorodność

Pakiet medyczny dopasowujesz pod siebie. Ty decydujesz jaka oferta spełnia twoje wymagania i ile chcesz płacić za konkrety wariant pakietu. 

Pakiet medyczny dla seniora to bardzo dobry i potrzebny wydatek, dzięki któremu zapewnisz bezpieczeństwo sobie i swojej rodzinie, oraz unikniesz ciągnących się kolejek i stresu związanego z opieką medyczną. 

pakiet medyczny dla seniora - zalety

Na co zwrócić uwagę przy zakupie pakietu medycznego dla seniora?

Coraz więcej firm oferuje pakiety medyczne dla seniorów. Są to dobrze dopasowane produkty, które przydadzą się każdej osobie po 65. roku życia. Emerytura to najlepszy wiek na rozwijanie swoich pasji, zainteresowań, spędzanie czasu z rodziną, podróżowanie i robienie tego, na co ma się ochotę. Nie pozwól, żeby stan zdrowia Cię ograniczał. Z elastycznym i kompleksowym pakietem medycznym zadbasz o wszystkie swoje potrzeby i wymagania, żeby Tobie pozostawało tylko cieszenie się życiem. Przed zakupem takiego pakietu warto jednak zrobić rozeznanie i zobaczyć jakie oferty dostępne są na rynku. Ponadto, przy wyborze należy kierować się kilkoma wytycznymi, aby abonament był do nas jak najbardziej dostosowany. 

Zakres pakietu

Podstawową wytyczną, która ma znaczenie przy wyborze pakietu medycznego, jest jego zakres. Musisz dostosować opiekę zdrowotną do siebie, swoich wymagań i oczekiwań. Zastanów się, na których specjalistach zależy Ci najbardziej. Czy istotna jest dla Ciebie konsultacja u Kardiologa, Okulisty, Geriatry, Urologa, czy może Reumatologa? Jakie badania chcesz wykonać w ramach abonamentu konkretne USG, rezonans magnetyczny, podstawowe badania diagnostyczne i profilaktyczne? Warto zastanowić się nad tym i sporządzić listę ze swoimi wymaganiami. W pakietach medycznych możesz dobierać specjalizacje lekarskie pod swoje potrzeby – tak, abyś, jak najlepiej korzystał z ich pomocy. Rozważ jakich badań i zabiegów oczekujesz w swoim pakiecie, i do których chcesz posiadać nielimitowany i bezpłatny dostęp. W ten sposób będziesz wiedzieć czego szukać i szybko dokonasz selekcji najkorzystniejszych dla Ciebie ofert.

Rozszerzenia pakietu

Operatorzy pakietów medycznych dla seniorów najczęściej oferują pakiety indywidualne, ale w niektórych przypadkach zdarzają się abonamenty dla dwojga. Jeśli takie rozwiązanie Cię interesuje, należy bliżej się mu przyjrzeć i zapoznać z ofertą, ponieważ może ona być korzystna cenowo, jak i pod względem zakresu. 

Ogólny stan zdrowia

Znając swój stan zdrowia, będziesz w stanie ocenić, jaka opieka medyczna zaspokoi Twoje potrzeby. Wariantów pakietów jest bardzo wiele – od podstawowych zawierających wizyty u standardowych lekarzy specjalistów, po szerokie wersje z wachlarzem różnorodnych badań i zabiegów specjalistycznych. 

Wiek

Zazwyczaj seniorzy mają inne potrzeby medyczne i zdrowotne niż młodsze osoby. Z tego powodu, warto zwrócić uwagę na pakiety medyczne dedykowane seniorom. Takie abonamenty są przygotowane z myślą o osobach powyżej 65. roku życia i skupiają się na ich wymaganiach. 

Płeć

Warto wziąć pod uwagę również swoją płeć. Często dopasowanie pakietu do wizyty u konkretnego lekarza np. ginekologa czy androloga, będzie w Twoim przypadku istotna. 

Lokalizacja

Twoje miejsce zamieszkania może znacznie wpłynąć na ilość i jakość dostępnych dla Ciebie ofert. Dobierz taki pakiet medyczny, który oferuje wsparcie obok Ciebie i daje możliwość odbywania wizyt i badań w pobliskich klinikach medycznych. Możesz sprawdzić lokalizację placówek i możliwe formy dojazdu, ewentualne miejsca parkingowe, czy najbliższe przystanki autobusowe. Warto jest również, sprawdzić w Internecie jak wyglądają te placówki, ocenić ich standard, udogodnienia i wybrać najbardziej satysfakcjonującą opcję. 

Karencja

Kolejną kwestią wartą zastanowienia jest karencja. Karencja to czas bezpośrednio po zawarciu umowy, w którym nie jesteśmy jeszcze objęci ochroną. Często wiele osób o niej zapomina, ale jest to bardzo ważny aspekt przy wyborze konkretnego abonamentu dla seniora. Przed podpisaniem umowy i zakupem pakietu sprawdź, dokładnie ile czasu trwa karencja i jakie okoliczności mogą na niego wpłynąć. Czasami z karencją mogą być powiązane specyficzne i specjalistyczne rodzaje badań lub zabiegów. 

Cena

Ostatnią, ale tym samym bardzo ważną decyzją jest cena pakietu medycznego. Musisz zdecydować, który wariant jest dla Ciebie odpowiedni, nie tylko ze względu na powyższe elementy, ale również jego cenę. 

Zadbaj o swoje zdrowie już dziś! Sprawdź nasze 👨‍⚕️👩‍⚕️ pakiety medyczne.